Biżuteria

Dodatkowe rabaty • Nowe kolekcje • Informacje o promocjach

Dołącz do prestiżowego klubu. Zapisz się do newslettera!

na stronę

IWC Schaffhausen

Od ponad 150 lat marka IWC Schaffhausen jest doceniana za innowacyjne rozwiązania, inżynierską precyzję oraz ponadczasowy design. Obecnie w ofercie firmy znajdziemy luksusowe, szwajcarskie zegarki męskie i damskie tworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Szwajcarska manufaktura IWC Schaffhausen została założona w 1868 roku przez pochodzącego z Bostonu Florentine Ariosto Jonesa. Zegarmistrz od początku działania firmy poszukiwał nowatorskich rozwiązań technologicznych i przywiązywał ogromną wagę do precyzji i jakości oferowanych przez siebie produktów. Marka szybko zaczęła być doceniana za produkcję wysokiej klasy mechanizmów. W 1890 roku manufaktura IWC Schaffhausen zasłynęła tworząc Grande Complication - czasomierz składający się z tysiąca elementów montowanych ręcznie przez przeszło rok.

Firma IWC Schaffhausen znana jest m.in. z produkcji zegarków lotniczych. Już w 1936 roku powstał pierwszy model przeznaczony dla pilotów. Zapoczątkował on jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji tej marki - IWC Schaffhausen Pilot’s Watches.

Wśród flagowych kolekcji IWC Schaffhausen należy wymienić także linię Portugieser, która uznawana jest za kwintesencję haute horlogerie. Inspiracją do jej stworzenia był czasomierz zamówiony w 1939 roku przez dwóch portugalskich przedsiębiorców. Rodrigues i Teixeir zlecili wykonanie zegarka naręcznego, który byłby równie precyzyjny jak morskie chronometry.

Jubitom jako oficjalny dystrybutor zegarków IWC Schaffhausen w Polsce posiada w ofercie zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie tej prestiżowej marki. W salonie Jubitom w Katowicach dostępne są modele z kolekcji: Portugieser, Pilot’s Watches, Portofino, Da Vinci, Ingenieur czy Aquatimer.