Biżuteria

Dodatkowe rabaty • Nowe kolekcje • Informacje o promocjach

Dołącz do prestiżowego klubu. Zapisz się do newslettera!

+

Sprawdź kod online na zakupy

Sprawdzam

na stronę

IWC Schaffhausen

Od ponad 150 lat marka IWC Schaffhausen jest doceniana za innowacyjne rozwiązania, inżynierską precyzję oraz ponadczasowy design. Obecnie w ofercie firmy znajdziemy luksusowe, szwajcarskie zegarki męskie i damskie tworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Szwajcarska manufaktura IWC Schaffhausen została założona w 1868 roku przez pochodzącego z Bostonu Florentine Ariosto Jonesa. Zegarmistrz od początku działania firmy poszukiwał nowatorskich rozwiązań technologicznych i przywiązywał ogromną wagę do precyzji i jakości oferowanych przez siebie produktów. Marka szybko zaczęła być doceniana za produkcję wysokiej klasy mechanizmów. W 1890 roku manufaktura IWC Schaffhausen zasłynęła tworząc Grande Complication - czasomierz składający się z tysiąca elementów montowanych ręcznie przez przeszło rok.

Firma IWC Schaffhausen znana jest m.in. z produkcji zegarków lotniczych. Już w 1936 roku powstał pierwszy model przeznaczony dla pilotów. Zapoczątkował on jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji tej marki - IWC Schaffhausen Pilot’s Watches.

Wśród flagowych kolekcji IWC Schaffhausen należy wymienić także linię Portugieser, która uznawana jest za kwintesencję haute horlogerie. Inspiracją do jej stworzenia był czasomierz zamówiony w 1939 roku przez dwóch portugalskich przedsiębiorców. Rodrigues i Teixeir zlecili wykonanie zegarka naręcznego, który byłby równie precyzyjny jak morskie chronometry.

Jubitom jako oficjalny dystrybutor zegarków IWC Schaffhausen w Polsce posiada w ofercie zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie tej prestiżowej marki. W salonie Jubitom w Katowicach dostępne są modele z kolekcji: Portugieser, Pilot’s Watches, Portofino, Da Vinci, Ingenieur czy Aquatimer.