Biżuteria

Dodatkowe rabaty • Nowe kolekcje • Informacje o promocjach

Dołącz do prestiżowego klubu. Zapisz się do newslettera!

+

Biżuteria i zegarki do -30%

Zobacz szczegóły

Portugieser

Portugieser

Każda szwajcarska firma zajmująca się produkcją czasomierzy ma w swojej ofercie kolekcje zegarków, których sposób produkcji, pomysł czy wykonanie są legendami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Historia stworzenia kolekcji Portugieser taka właśnie jest – przez innowacje, które wprowadza, staje się asortymentem flagowym marki IWC Schaffhausen.

Kolekcja Portugieser to jedna z najstarszych kolekcji IWC. Ta tykająca legenda szwajcarskiej marki jest też jedną z najbardziej znanych kolekcji. Pierwszy model Portugieser ujrzał światło dzienne w 1939 roku. To wszystko dzięki dwóm portugalskim podróżnikom, którzy przybyli do firmy z nietypowym zamówieniem. Portugalia była pionierem jeśli chodzi o morskie ekspedycje – wystarczy przypomnieć sobie takie nazwiska jak Magellan czy Dias. Rodrigues i Texeir zażyczyli sobie chronometr na rękę – nie było to jednak takie proste bo zegarek miał zachować parametry swoich większych braci, mianowicie czytelność oraz precyzyjny mechanizm. Dzięki temu powstał pierwszy „Portugalczyk”. Ogromna stalowa koperta, prosta i czytelna tarcza oraz precyzyjny mechanizm – trzy cechy, które z biegiem lat zostały zrewolucjonizowane i równocześnie są cechami charakterystycznymi tej kolekcji. Podążanie za subtelnym duchem czasu jest opłacalne – zegarki z kolekcji Portugieser są w rodzinie IWC do dziś. W ramach Jubileuszowej Kolekcji z okazji 150-lecia IWC Schaffhausen stworzyła dwa modele zegarków z kolekcji Portugieser, które są skierowane wprost do miłośników marki. Całość projektu zachowała tradycyjną prostotę i czystość formy, nie tracąc przy tym nic ze swej nobliwości i specyficznej elegancji.

Kolekcja Portugieser marki IWC Schaffhausen to zegarki stworzone z myślą o ludziach, którzy wiedzą czego chcą. Czytelne tarcze, precyzyjny szwajcarski mechanizm oraz funkcjonalność to coś co można odnaleźć w każdym modelu. Jednocześnie ponadczasowa elegancja i gwarancja wygody zamknięte w czasomierzach, które pozwolą zdobywać świat.

Firma IWC Schaffhausen to gwarancja jakości i precyzji w tworzeniu niezwykłych czasomierzy. Sieć salonów Jubitom jest oficjalnym dystrybutorem tych zegarków w Polsce. W ofercie znajdują się zegarki męskie oraz damskie. Kolekcję Portugieser zobaczyć można w salonie Jubitom w Katowicach (Silesia City Center).