Biżuteria

Dodatkowe rabaty • Nowe kolekcje • Informacje o promocjach

Dołącz do prestiżowego klubu. Zapisz się do newslettera!

+

Pilot's Watch

na stronę

Pilots Watch

Jedna z flagowych kolekcji marki IWC Schaffhausen to Pilots Watch. Są one wpisane w nierozerwalną część DNA szwajcarskiej firmy. Zapisały się na stałe w kanon branży zegarmistrzowskiej.

Pierwszy zegarek z rodziny Pilots Watch miał cywilny charakter i ujrzał światło dzienne w roku 1936. Był szczególnie odporny na wahania temperatury oraz na działania pól magnetycznych. Ale już w 1948 roku IWC Schaffhausen przygotował na specjalne zamówienie zegarki militarne. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie lotnictwa wojskowego, które wyraźnie określiło swoje specyfikacje produktu. Miał on być czytelny oraz posiadający maksymalnie dokładny mechanizm, który zabezpieczony był przed działaniem szkodliwych pól magnetycznych. Taki był zegarek Pilots Watch Mark XI – późniejsze jego wersje zostały bardziej przystosowane na rynek cywilny. W całej długiej historii kolekcji Pilots Watch zauważyć można, że IWC pozostał wierny stylistycznym kanonom z początku XX wieku. Zmiany można zauważyć jedynie w detalach i rzecz jasna w rozmiarze koperty – to były szczegóły, które dostosowały się do aktualnie panujących trendów.

Klasyczne modele z kolekcji Pilots Watch charakteryzują się ciemnymi tarczami z kontrastowymi, luminescencyjnymi wyświetlaczami – świecące wskazówki oraz wyróżniające się cyfry pojawiają się od dziesięcioleci, jako jedna ze znaków rozpoznawczych w rodzinie tych niezwykłych czasomierzy. Tarcza jest zredukowana do najistotniejszych rzeczy aby była jak najbardziej czytelna. Minimalistyczny pilot – to zegarek na każdy nadgarstek i odpowiadający wielu gustom.

Flagowe zegarki z logo International Watch Company są do zakupienia w sieci sklepów Jubitom. Jako oficjalny dystrybutor szwajcarskiej firmy w Polsce, w swojej ofercie posiadamy zegarki damskie oraz męskie IWC Schaffhausen. Zegarki można zobaczyć w salonie Jubitom w Katowicach (Silesia City Center).