Biżuteria

Dodatkowe rabaty • Nowe kolekcje • Informacje o promocjach

Dołącz do prestiżowego klubu. Zapisz się do newslettera!

+

Biżuteria i zegarki do -20%

Zobacz szczegóły

Longines Equestrian Collection

Longines Equestrian Collection

Marka Longines podzieliła swoją ofertę na pięć grup. Jedna z nich nazwana „Elegance” zwraca szczególną uwagę na harmonijne kształty oraz delikatność, które zainspirowane zostały ponadczasową klasą. Idąc o krok dalej szwajcarska manufaktura tworzy kolekcję Equestrian Collection. Jak sama nazwa wskazuje są to zegarki damskie stworzone z myślą o kobietach uprawiających jeździectwo.

Zgodnie z tradycją kultywowaną w szwajcarskiej firmie oraz charakterystyczne dla Longines nowatorskie podejście do technologii czy ogólnie pojmowanego designu, modele z kolekcji Equestrian Collection inspirowane są historią jak i współczesnością. Prestiżowa marka przyciąga uwagę korzystając ze starych i nowych elementów występujących w jeździeckim świecie. Łuki na torach wyścigowych przypominają na myśl podkowy – ich harmonijne linie zostały wykorzystane przy produkcji szwajcarskich zegarków. Modele z jeździeckiej kolekcji są zbudowane z delikatnej skórzanej bransolety w kolorze ciepłego brązu nawiązując do najczęściej występującej gniadej maści koni. Część posiada wykonaną z wysokiej jakości stali szlachetnej bransoletę, która nawiązuje do metalowych zapięć i sprzążek przy siodle. Niektóre damskie zegarki posiadają dość specyficznie wyglądające mocowania, których konstrukcja jest inspirowana budową wędzideł oraz strzemion, które są podporą do podążania za koniem po torze wzwyż. Wszystkie wspomniane wyżej elementy to obrazy, które znajdują się w odważnych liniach zegarków dedykowanych miłośnikom sportów jeździeckich. Ponadto wspólną cechą szwajcarskich zegarków jest kształt koperty. Nawiązuje ona bezpośrednio do sprzączek tradycyjnych ogłowi koni rasy Franches-Montages jedynej rodzimej, szwajcarskiej rasy koni, która pochodzi dokładnie z tego samego regionu kraju, w którym działalność rozpoczęła marka Longines.

Znamienny wygląd kolekcji Equestrian Collection pokazuje jak piękno sportu, jakim jest jeździectwo. może być połączone z ponadczasową elegancją. Odważne wzornictwo oraz zróżnicowane modele pozostają wierne kanonom elegancji spod znaku uskrzydlonej klepsydry. Equestrian Collection to zamknięta w jednym czasomierzu pasja godna amazonek oraz elegancja, gdzie czas wybija nie sekundnik, a tempo galopu konia. To zegarmistrzowska alegoria świata jeździectwa dostępna w ofercie oficjalnego dystrybutora marki Longines w Polsce, jakim jest sieć salonów Jubitom.