Twoja opinia
x

TWOJA OPINIA

Twoje zdanie jest dla nas najważniejsze. Pomóż nam udoskonalić nowy serwis jubitom i wyraź swoją opinię.

Zachowaj piękno na dłużej

Jak zadbać o biżuterię?

Kupno biżuterii to na ogół drogi wydatek, dlatego warto poznać pewne zasady jej prawidłowego użytkowania i pielęgnacji, które pomogą zachować jej piękno i blask na długie lata. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czytaj dalej

1. Nie śpij w biżuterii

W biżuterii nie należy spać. Powinno się ją ściągać przed udaniem się na spoczynek. Dotyczy to głównie cienkich łańcuszków, które łatwo ulegają złamaniu lub zerwaniu, kolczyków, zwłaszcza kółek tzw. dmuchanych oraz innych wyrobów wykonanych w technologii odlewu cienko-ściennego, które łatwo ulegają trwałemu odkształceniu lub wgnieceniu.

2. Zdejmij biżuterię przed pracą

Do wykonywania prac domowych należy ściągać biżuterię z rąk, gdyż narażamy ją na uszkodzenie poprzez zarysowania, a używane detergenty powodują zniszczenie jej zewnętrznej powłoki.

3. Uważaj na wodę

Narażenie biżuterii na kontakt z wodą również powoduje jej niszczenie oraz wypadanie kamieni(np. markazytów).

4. Substancje chemiczne

Ze względu na występujące w biżuterii stopy metali wchodzących w reakcje z różnego rodzaju substancjami zaleca się chronić biżuterię przed bezpośrednim kontaktem z perfumami, dezodorantami stosowanymi bezpośrednio na założoną wcześniej biżuterię, gdyż może to powodować odbarwienie, matowienie wyrobu oraz reakcje uczuleniowe na skórze.

5. Przechowywanie

Aby ograniczyć proces utleniania się biżuterii, jej uszkodzenia oraz zakurzenia, najlepiej przechowywać każdą rzecz oddzielnie, zawiniętą w miękką szmatkę, w zamkniętym woreczku lub specjalnym kuferku. Kuferki te są oferowane również w naszych salonach.

6. Uszkodzenie mechaniczne

Z wyrobami zdobionymi naturalnymi kamieniami oraz perłami należy obchodzić się wyjątkowo delikatnie, gdyż są one szczególnie narażone na uszkodzenie mechaniczne, zniszczenie oraz wypadnięcie na skutek różnych zdarzeń losowych.

7. Czyść regularnie

Warto co jakiś czas przywrócić blask biżuterii oddając ją do czyszczenia, najlepiej u jubilera lub samemu stosując odpowiednie do tego specjalne szmatki bądź preparaty.